lead
06 بهمن 1401 - 17:28

منابع ویژه برای جبران شاخص‌های منفی اقتصادی به هرمزگان تزریق شود

بندرعباس - نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت: منابع ویژه برای جبران شاخص‌های منفی اقتصادی به هرمزگان تزریق شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام محمد عبادی‌زاده در دیدار معاون بانک ملی کشور و مدیر منطقه‌ای استان هرمزگان، با اشاره به شاخص‌های منفی اقتصادی استان هرمزگان، اظهار کرد: هرمزگان با وجود دارا بودن فرصت‌ها و ظرفیت‌های خوبی که در حوزه‌های اقتصادی دارد، اما جایگاه خوبی در حوزه فقر و اشتغال ندارد.

وی، با ذکر این نکته که استان هرمزگان نیازمند توجه ویژه‌ است، عنوان کرد: هر ساله باید منابع ویژه‌ای برای جبران شاخص‌های منفی اقتصادی استان هرمزگان در طی مدت ۶ تا ۸ سال تامین شود و رئیس جمهور نیز از این موضوع حمایت کرده است که باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه استان هرمزگان، با اشاره به جمعیت بیش از ۵۰ هزار نفر بیکار در استان هرمزگان، تصریح کرد: سهم بانک‌ها در حوزه اشتغال بسیار موثر است و می‌توانند به دو بخش خرد و کلان در حوزه افزایش اشتغال و ارتقاء شاخص‌های اقتصادی ورود کند.

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده، با اشاره به ظرفیت بی‌نظیر استان هرمزگان در حوزه صنایع دستی و خانگی، گفت: با توجه به ظرفیت محلی و بومی استان هرمرگان، بانک ملی کشور اجازه‌ای به استان هرمزگان بدهد تا با پرداخت تسهیلات خرد اقدام به ایجاد مشاغل خانگی و صنایع دستی شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 999710