lead
27 اسفند 1401 - 21:22

توزیع ۲۲۰ تن پرتغال در اردبیل/کمبودی در تامین میوه شب عید نداریم

اردبیل- فرماندار شهرستان اردبیل گفت:۲۲۰ تن پرتغال و ۱۳۰ تن سیب قرمز در شهرستان اردبیل با هدف جلوگیری از التهاب بازار و فعالیت دلالان توزیع شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد اعتماد اعجازی عصر شنبه در بازدید از مراکز عرضه میوه شب عید با اشاره به آغاز توزیع میوه شب عید در شهرستان اردبیل اظهار کرد: ۲۲۰ تن پرتغال و ۱۳۰ تن سیب قرمز در شهرستان اردبیل با هدف جلوگیری از التهاب بازار و فعالیت دلالان توزیع شد.

وی با بیان اینکه در این راستا ۲۳ مرکز توزیع میوه در شهرستان دایر شده است، گفت: قیمت پرتغال ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت سیب قرمز هم ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان است.

فرماندار شهرستان اردبیل افزود: خوشبختانه در حال حاضر ذخیره میوه در استان اردبیل به صورت مناسب و در حد متعادل است و طبق تمهیدات به عمل آمده هم‌اکنون کمبودی در تأمین میوه شب عید نداریم و مشکلات موجود را برطرف‌سازی کرده‌ایم.

اعتماد اعجازی ادامه داد: در این راستا تعاونی‌های روستایی نیز آماده توزیع میوه شب عید هستند و توزیع میوه به دو روش در نظر گرفته شده که در روش اول با مراجعه فیزیکی به غرفه‌های میوه‌فروشی است و روش دوم به این شکل که خریداران با مراجعه به سامانه بازرگان می‌توانند میوه خود را درخواست کنند تا در عرض ۲۴ ساعت میوه تحویل متقاضیان شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1099511