lead
06 بهمن 1401 - 15:16

دستور استاندار کرمانشاه برای تهیه طرح جامع ساماندهی رودخانه قره‌‌سو

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه تبدیل رودخانه قره سو از آسیب کنونی به یک ظرفیت گردشگری برای استان پیگیری می‌شود، خواستار تهیه طرح جامع ساماندهی این رودخانه با مشارکت مدیران مربوطه در یک محدوده زمانی کوتاه شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، محمد طیب صحرایی امروز در نشست مدیریت منابع، ظرفیت‌ها و چالش‌های آبی استان که در استانداری برگزار شد، بر تهیه اطلس و برنامه راهبردی منابع آبی استان برای اجرای هر نوع برنامه و سرمایه گذاری و اجرای طرح‌های صنعتی و گردشگری از سوی مسئولان آبی استان تأکید کرد و اظهار داشت: تهیه یک اطلس و برنامه جامع آبی، روشنگر مسیر پیش رو و گام‌های بعدی است.

وی عنوان کرد: ممکن است یک طرح سرمایه‌گذاری و تولیدی در یک شهرستان دارای منابع آبی خوب، به صرفه و مزیت باشد اما در یک منطقه کم آب استان امکان اجرا نداشته باشد.

صحرایی بر ضرورت جایگزینی اقدامات کارشناسی گام به گام و چند لایه بجای برنامه‌های جزیره‌ای کنونی تأکید و عنوان کرد: باید به سمتی برویم که برنامه‌های مدیران آب استان به یک تجمیع متمرکز و خروجی فرآوری شده برسد و امکان اجرایی شدن آن به خوبی فراهم شود.

وی رودخانه قره سو را یک ظرفیت گردشگری برای استان دانست و خواستار تهیه طرح جامع ساماندهی این رودخانه با مشارکت آب منطقه‌ای، آبفا، شهرداری، فرمانداری کرمانشاه و سایر مدیران مربوطه با مدیریت معاونت عمرانی استانداری شد.

صحرایی گفت: جلسات کارشناسی این موضوع باید طی روزها و هفته پیش رو برگزار و تصمیم و طرح نهایی برای جلسات بعدی استاندار پخته و آماده شود.

استاندار کرمانشاه لایروبی و جمع‌آوری فاضلاب از رودخانه قره‌سو، جلوگیری از ورود فاضلاب جدید به داخل رودخانه و ساماندهی و زیباسازی رودخانه و حاشیه آن را از جمله اقدامات ضروری در طرح جامع ساماندهی این رودخانه دانست و افزود: باید شبانه‌روزی و سه شیفت  برای ایجاد یک محیط شهری سالم و زیبا در حاشیه قره‌سو تلاش کنیم که آسیب کنونی تبدیل به یک فرصت و مزیت به ویژه در حوزه گردشگری شود.

انتهای پیام/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 999455