lead
01 اسفند 1401 - 18:33

مصوبه کمیسیون شوراها برای تشکیل شورای نظارت بر عملکرد سازمان‌های مردم‌نهاد

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس از مصوبه این کمیسیون برای تشکیل شورای نظارت بر عملکرد سازمان‌های مردم‌نهاد خبر داد.

محمدصالح جوکار رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به نشست امروز کمیسیون شوراهای مجلس، گفت: در جلسه امروز طرح تشکل‌های اجتماعی و سازمان‌های مردم‌نهاد مورد بررسی قرار گرفت و موادی از آن به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

وی افزود: براساس مصوبه امروز کمیسیون شورای تحت عنوان شورای نظارت کار نظارت و ارزیابی تشکل‌های اجتماعی و سازمان‌های مردم‌نهاد و رسیدگی به تخلفات آن‌ها را بر عهده دارد که نمایندگانی از دستگاه‌های نظارتی و همچنین نمایندگانی از تشکل‌های اجتماعی در این شورا عضویت دارند.

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: همچنین اعضای کمیسیون مصوب کردند که شورایی تحت عنوان شورای توسعه، فعالیت‌های تشکل‌های اجتماعی و سازمان‌های مردم‌نهاد را بر عهده داشته باشد.

جوکار خاطرنشان کرد: این شورا در سه سطح ملی، استانی و شهرستانی تشکیل می‌شود و نمایندگانی از وزارت کشور، کمیته امداد و تشکل‌هایی که در سطح ملی فعالیت دارند و مطرح هستند در آن عضویت دارند.

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین براساس مصوبه کمیسیون در هر یک از شوراهای فوق یک نماینده از کمیسیون اجتماعی و یک نماینده از کمیسیون شوراهای مجلس به عنوان ناظر عضویت خواهد داشت.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1046844