lead
06 بهمن 1401 - 11:20

تمام راه‌های اصلی و فرعی کردستان باز است/انجام 83 هزار کیلومتر باند در کردستان برفروبی شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: تمام راه‌های اصلی و فرعی استان جز گردنه تته در مسیر سروآباد به پاوه باز است و مشکلی در تردد نداریم.

فرزاد حسنی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: بارش برف از شب گذشته در شهرستان‌های سنندج، کامیاران، قروه، دهگلان و سروآباد شروع شده و اکیپ‌های راهداری مشغول برفروبی در سطح جاده‌ها هستند.

وی با بیان اینکه بیشتر مشکل یخ‌زدگی را در محور سنندج ـ کامیاران داشتیم، گفت: از آغاز فعالیت نیروهای راهداری در طرح زمستانه تا قبل از ورود این سامانه بارشی بیش از 83 هزار کیلومتر راه اصلی و روستایی در کردستان برفروبی شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان تصریح کرد: در بارش 25 دی ماه امسال بارش سنگین برف راه 850 روستا را مسدود کرد که با تلاش اکیپ‌های بخش خصوصی و خود راهداری طی 3 روز بازگشایی شد.

حسنی با بیان اینکه 31 راهدارخانه ثابت و سیار در سطح جاده‌های استان فعال است، گفت: 421 دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری شامل 316 دستگاه بخش دولتی و 105 دستگاه بخش خصوصی برای برفروبی و پاکسازی راه‌های شهری و روستایی در طرح زمستانه امسال در سطح جاده‌ها فعال است.

وی افزود: به لحاظ تجهیزات و ماشین‌آلات مشکل خاصی در استان نداریم و امیدواریم با خدمات‌رسانی هرچه شایسته زمینه رضایتمندی مردم را فراهم سازیم.

به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان، نیروها و ماشین‌آلات در قالب 71 اکیپ راهداری در این طرح به مردم خدمات‌رسانی خواهند کرد.

حسنی افزود: 35 هزار تن شن و ماسه برای استفاده در مواقع یخبندان در راهدارخانه‌های استان ذخیره‌سازی شده است.

گفتنی است؛ بیش از 8 هزار و 500 کیلومتر از راه‌های استان شامل یک هزار و 900 کیلومتر در مسیرهای بین شهری و 6 هزار و 600 کیلومتر در راه روستایی زیرپوشش خدمات راهداران در طرح زمستانی امسال است.

انتهای پیام/2330/71

منبع: فارس
شناسه خبر: 998941